K tomu, abyste si pořídili skútr, Vám postačí vlastnit řidičský průkaz skupiny B. Tento dopravní prostředek vám ušetří nejen čas, ale i finance.
I jízda na takovémto jednoduchém stroji ale vyžaduje určité dovednosti. Kdo usedne na skútr, měl by umět jezdit na kole. Nastartovat a vypnout motor se naučíte během chvilky, ale na co si dát pozor, to je dobré vědět již dopředu, abyste se vyhnuli případnému pádu. Skútry totiž na kovových prvcích kloužou. A že je jich po městě spousta. Jsou to například kovová víka od kanálů, koleje, ale také zpomalovací pruhy. Pokud na ně nenajedete rovně, nebo najedete na jejich okraj, kolo se po nich smýkne.
Se skútrem zaparkujete snadno a rychle. Stačí ho zamknout a je to. Ale aby vám ho nějaký zloděj nepoponesl pryč, doporučujeme stroj připevnit zámkem k nějakému stojícímu pevnému předmětu, jako je sloup, strom a jiné. Helmu můžete uzamknout pod sedadlo.
Na trhu je mnoho značek skútrů, z nichž nejznámější jsou Honda, Kentoya, Keeway, Yamaha. Rozhodující při výběru je jeho využití. Pokud na něm budete jezdit po městě, do práce, ale i na výlet, určitě bude na místě vybrat větší skútr s kubaturou 250 až 400 ccm. Pokud však plánujete cestovat na skútru i na dovolenou, měli byste zvolit takový, kde je i úložný prostor s kubaturou 400 až 850 ccm. Můžete si tak sebou vzít i spolucestujícího. Na ježdění po vesnici a městě na krátké vzdálenosti určitě splní účel skútry 50 až 125 ccm, které stále patří k nejrozšířenějším. U těchto typů nejde o rychlost ani o pohodlí. Slouží na krátké vzdálenosti například do školy, do práce, na trénink.
Co se týká designu, to je otázka vkusu každého z nás. Někdo dává přednost retro stylu, jiný zase preferuje sportovní vzhled.
Pokud se rozhodnete pořídit si skútr, povinně budete muset mít i helmu, avšak nepodceňujte ani boty a rukavice.
Na skútru zažijete odlehčenou jízdu bez obav z parkování a dlouhého čekání!